wtorek, 22 grudnia 2015

Rozpocznij walke z kablami sieciowymi w swoim biurze!

Nieporządek w kablach to nie tylko obraza dla oczu i poczucia estetyki, ale również realna przeszkoda w mierzeniu się z problemami z dziedziny IT. Jeżeli ktoś w twoim biurze ma właśnie problem z łącznością przy swoim stanowisku, znalezienie przyczyny może być niezwykle trudne przy braku odpowiedniego oznaczenia i uporządkowania kabli. Ręczne wyśledzenie, który kabel stanowi połączenie między użytkownikiem i siecią może się okazać wtedy nie tylko czasochłonne ale też może doprowadzić do utraty nerwów i cierpliwości. Jeżeli więc wasz szafa RACK'owa wygląd właśnie tak jak na zdjęciu poniżej to najwyższy czas aby coś z tym zrobić!


Na sam początek zaopatrz się w kilka niezbędnych przedmiotów takich jak opaski kablowe, taśmę Velcro, nożyczki, oznaczniki kablowe i ewentualnie prowadnice do kabli jeżeli chcesz je dodatkowo zabezpieczyć. Jeżeli będziesz już miał wszystkie niezbędne rzeczy, to zarezerwuj sobie nieco wolnego czasu i przystąp do porządkowania kabli - tak, to aż tak proste. Wystarczy zacząć je porządkować :)

Poniżej znajdziesz kilka dodatkowych porad, którymi powinieneś się kierować podczas walki z nieuporządkowanymi kablami.

Pamiętaj więc o używaniu kabli  o odpowiednim rozmiarze. Nadmiar kabli może okazać prawdziwym koszmarem podczas ich porządkowania, ponieważ zwyczajnie zabierają zbyt dużo miejsca. Jeżeli masz możliwość zastosuj cieńsze odpowiedniki kablowe, które sprawią, że w twojej szafie rack'owej zrobi się dużo luźniej.
Zawsze też spinaj kable w wiązki. Kiedy masz zamiar prowadzić długie odcinki kabli zawsze pamiętaj o tym aby spiąć je wszystkie razem, tak by wyglądały schludnie i zajmowały mało miejsca. Użyj do tego celu opasek kablowych lub też taśm Velcro.Jeżeli masz taką możliwość, staraj się prowadzić okablowanie w odpowiednich kanałach kablowych. Dzięki temu otrzymasz proste i klarowne ścieżki w których będą biegły kable, oraz będą one dodatkowo zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi.
Nie bój się też wszystkiego oznaczać i opisywać. Podczas układania i podpinania kabli staraj się podpisać każdy kabel wychodzący z szafy rack'owej. Mimo, że proces ten może wydawać Ci się bardzo czasochłonny, zwróci Ci się on w przyszłości z nawiązką. Pomoże to nie tylko tobie ale też innym pracownikom bez problemu stwierdzić, który kabel służy do czego, co zaoszczędzi wszystkim nerwów oraz cennego czasu podczas usuwania możliwych usterek.

3 komentarze:

  1. Takimi rzeczami zajmuje się nie kto inny jak niedax. Warto zajrzeć!

    OdpowiedzUsuń
  2. na szczęście u mnie nie ma tylu kabli w domu, ale faktycznie również całkiem sporo urządzeń elektrycznych jest podłączonych. Muszę przyznać, że świetnie sprawdza się oferta od https://poprostuenergia.pl/prad-dla-domu/ gdyż to dzięki niej możemy w końcu płacić o wiele mniej za prąd.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja również nie tykam się takich urządzeń elektrycznych u mnie w domu, gdyż wiem, że może to być problem. Jak coś to dzwonię po elektryków z firmy https://elektrycy.warszawa.pl/ i mogę być pewna, że całość instalacji elektrycznej będzie działała prawidłowo.

    OdpowiedzUsuń