środa, 30 grudnia 2015

Kilka porad, które pomogą Ci z organizacją kabli w domu

Postaramy się wam dzisiaj przedstawić kilka porad, które pomogą wam w organizacji kabli w domu, przez co zyskacie porządek i estetyczne miejsce pracy czy też rozrywki. Oczywiście podstawa to odpowiednie taśmy rzepowe, opaski kablowe oraz listwy do ukrycia przewodów. Jednak istnieją też inne sposoby, które pomogą wam z organizacją kabli - oto one.Warto trzymać się zasady jednego kabla do wielu urządzeń, co pozwoli zredukować ilość okablowania. Postaraj się zatem przejrzeć kable znajdujące się w twoim domu, ponieważ jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że jeden i ten sam kabel będziesz mógł wykorzystać zarówno do podłączenia odtwarzacza muzycznego, smartfona czy też popularnej cyfrówki.
Kolejna rada może się wydawać nieco szalona, jako że rozmawiamy o redukcji okablowania ale jest jak najbardziej pomocna i prawdziwa. Otóż jeżeli masz taką możliwość to zainwestuj w dodatkowe kable. Czasami występują sytuacje wyjątkowe, w których to kupno dodatkowego kabla jest wysoce wskazane. Może to na przykład dotyczyć kabla do iPhone'a. Jeżeli jeden kabel będziesz miał na stałe przymocowany na biurku, a drugi będziesz nosić ze sobą, zniknie potrzeba jego ciągłego odpinania i wpinania oraz pamiętania o zabraniu kabelka ze sobą.

Innym sposobem może być kupno dodatkowego zasilacza, jeżeli pracujesz na laptopie zarówno w domu jak i biurze. Dzięki temu zasilacz będziesz mógł na stałe ukryć pod biurkiem z dala od twojego wzroku i będziesz musiał jedynie brać ze sobą samego laptopa.Bardzo przydatne w organizacji kabli są również listwy zasilające z wyłącznikiem, z racji iż duża ilość urządzeń jest podłączona do zasilania bez przerwy, to w wypadku listwy z przełącznikiem możesz w łatwy sposób, jednym ruchem wyłączyć wszystkie podpięte do niej urządzenia.


Innym przydatnym gadżetem jest wyłącznik czasowy. Urządzenie to służy do odcięcie dopływu zasilania do listwy w danych przedziałach czasowych. Jeżeli zatem nie musisz mieć włączonej drukarki, głośników czy też monitora gdy spisz, to dzięki wykorzystaniu wyłącznika czasowego nie tylko oszczędzisz energię elektryczną, ale również możesz zapomnieć o niebezpiecznym ,,nurkowaniu" pod biurko w celu wypięcia i wpięcia kabli.


Na sam koniec pamiętaj, że bardzo dobrze jest oznaczyć kable do urządzeń z których rzadko korzystasz. Możesz do tego celu wykorzystać oznaczniki kablowe, kolorowe metki czy też tasiemki. Spróbuj na przykład oznaczyć kable od sprzętu fotograficznego jednym kolorem, tak aby nie pomylić ich z tymi od innych urządzeń i móc później w łatwy sposób odnaleźć ten właściwy kabel.

1 komentarz:

  1. Wiadomo, że z kablami to zawsze największy bałagan w domu, szczególnie za telewizorem. Kto nie stosuje opasek kablowych może niech lepiej tam nie zagląda :) a na poważnie to dzięki za porady. Z pewnością się przydadzą.

    OdpowiedzUsuń