środa, 16 grudnia 2015

Kilka sposobów na dom i biuro bez kabli - czyli zadbaj o porządek w swoim otoczeniu

Nowoczesne technologie wdzierają się do naszego życia na każdym kroku. Prym wiodą wśród nich różnego rodzaju rozwiązania mobilne. Dzięki temu coraz częściej możemy swobodnie w dowolnym miejscu oglądać filmy, czytać ebooki czy też korzystać z wideokonferencji. Cały czas jednak w naszych domach i biurach można spotkać zalegające plątaniny kabli od urządzeń elektronicznych - zarówno od tych z których na bieżąco korzystamy jak i takich po które sięgamy sporadycznie.Poniżej przedstawiamy wam kilka rozwiązań, dzięki którym będziecie mogli ograniczyć ilość kabli do absolutnego minimum.
Pierwsza i najprostsza rada to zwyczajne pozbycie się co po niektórych urządzeń. Jak sam wiesz, niemal każde urządzenie elektroniczne potrzebuje jakiegoś kabla aby działać. Z całą pewnością w twoim mieszkaniu lub biurze znajdzie się jakiś stary telefon komórkowy, odtwarzacz muzyczny czy też urządzenie które się zepsuło, a ty ciągle nie masz czasu go naprawić. Może warto rozważyć pozbycie się tego rodzaju przedmiotów, i nie pozwolić im zagracać przestrzeni wokół ciebie. Technika rozwija się w takim tempie, że na pewno nie warto ich dłużej trzymać, a ty pozbywając się ich, pozbędziesz się również problemu dodatkowych kabli.

 

Kolejna rzecz, która pozwoli Ci ograniczyć ilość okablowania to korzystanie z urządzeń wielofunkcyjnych. Dotyczy to zarówno na przykład radia i przenośnego odtwarzacza muzyki, które można zastąpić obecnie smartfonem jak i zastąpienie drukarki i skanera urządzeniem wielofunkcyjnym.Inną bardzo pomocną rzeczą w uwolnieniu się od kłębowiska kabli w domu lub biurze jest korzystanie z laptopa zamiast tradycyjnego komputera. Jeżeli nie jesteś zapalonym graczem, nie zajmujesz się profesjonalną obróbką grafiki lub video to z bez przeszkód możesz zdecydować się na taki krok. Dzięki temu na twoim biurku będzie zdecydowanie mniej kabli.
Jeżeli jeszcze to posunięcie połączysz z wymianą standardowych akcesoriów komputerowych jak na przykład myszka na bezprzewodowe odpowiedniki może się okazać, że jedynym kablem, który będzie na twoim biurku to ten od zasilania laptopa.Kolejnym krokiem, który może pomóc uwolnić twoje firmowe biuro od nadmiaru kabli jest przejście na bezprzewodową sieć komputerową. Zakup router bezprzewodowy i zastąp tradycyjną sieć kablową w firmie siecią wifi. Zyskasz dzięki temu mobilność i będziesz mógł bez kabli podłączyć do Internetu nie tylko komputer, ale i telefon czy tablet. Jeżeli masz taką możliwość zastąp również pozostałe urządzenia sieciowe bezprzewodowymi odpowiednikami - dotyczy to na przykład dysku sieciowego czy też drukarki.
A co zrobić z pozostałymi kablami, tymi na przykład od zasilania, które pozostały w twoim domu lub biurze? Zaopatrz się taśmy rzepowe lub opaski kablowe i zepnij je w miarę możliwości razem tak aby można je było ukryć przed wzrokiem.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza