piątek, 8 maja 2015

Oświetlenie led - czy oszczędość w zamyśle jest oszczędne w praktyce?

W dzisiejszych czasach, kiedy każdy dba o swój portfel wiele osób chce zaoszczędzić na energii elektrycznej inwestując w oświetlenie LEDOWE. Czy faktycznie takie zabiegi pozwalają na oszczędności? Czy są to tylko i wyłącznie zabiegi marketingowe, które pozwalają firmą zarobić na osobach, które chcą być proekologiczne i oszczędne?
Od kilku lat możemy zaobserwować rosnącą popularność oświetlenia LED. Występuje już ono wszędzie: w naszych mieszkaniach, w samochodach, w latarkach, a nawet wykorzystywane jest do podświetlenia matryc w komputerach i telewizorach.Żarówki ledowe możemy spotkać w Polsce od około 8/9 lat. Na początku ich cena była można powiedzieć powalająca - 100 zł za żarówkę! Obecnie żarówki takie możemy kupić za kilka złotych. Tu nasuwa się pytanie - jakiej jakości są żarówki ledowe często nieznanej firmy, dostępne na promocjach w supermarketach? Nie oszukujmy się są to w większości produkty made in china, które swoją jakością nie zachwycają.Czy faktycznie warto w nie inwestować? 


Oczywiście żarówki ledowe mają sporo plusów: zużywają mnie prądu, są ekologiczne, dają jasne światło, świecą przez dłuższy czas niż zwykłe żarówki.
JEDNAK PAMIĘTAJMY aby kupować żarówki dobrych producentów! W przypadku tanich chińskich wyrobów nigdy nie jesteśmy pewni co wkręcamy w oprawkę. Podstawową wadą oświetlenia ledowego jest jego wysoka cena. Wyposażenie całego mieszkania w takie oświetlenie, może kosztować od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Pytanie nasuwa się samo czy i kiedy taki zakup ma szansę się zwrócić.
Jeśli chcesz:
  • aby w mieszkaniu było jasno
  • zaoszczędzić na rachunkach za prąd
  • wspierać ekologię 
Powinieneś zainwestować w firmowe żarówki LED!

 

Jeśli szukasz artykułów, które pomogą Ci uporać się z kablami np. oploty, rzepy, najazdy, listwy to zapraszamy na www.porzadekwkablach.pl.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza