piątek, 5 czerwca 2015

Elektryczne oszczędności - jak to się robi!

Każdego dnia wielu z nas zadaje sobie to pytanie, często wszelakie próby obcięcia wydatków kończą się fiaskiem. Dzisiaj zastanowimy nad sposobami zaoszczędzenia pieniędzy, które w codziennym zastosowaniu dadzą pożądany przez nas efekt i dodatkowe pieniądze znajdą się w naszej kieszeni.


Pierwszą sprawą, którą trzeba poruszyć przy zadaniu takiego pytania jest, czego w naszym domu używamy najwięcej? Jakie urządzenia są włączane najczęściej i najdłużej? Na początku zastanówmy się nad oświetleniem naszego mieszkania. Bardzo często sami przyczyniamy się do niepotrzebnego używania sztucznego oświetlenia zasłaniając okna dużymi kwiatami, rozłożystymi firankami – unikajmy tego, niech nasze okna będą jak najbardziej odkryte, koniec końców światło słoneczne jest całkowicie darmowe.Zastanawialiście się może nad tym jak przygotowujecie posiłki? To ma znaczenie i to nie małe. Pamiętaj o czystości, brud utrudnia przepływ ciepła. Brudna kuchenka, garnki spowoduje, że nagrzewanie stanie się wolniejsze a Ty będziesz płacił większe rachunki. Gdy gotujesz wodę nie rób tego na kuchence elektrycznej, ale w czajniku skróci to nie tylko wydatki, ale też czas oczekiwania. Przy przygotowaniu posiłków pamiętaj także o tym, że gdy gotujesz np. warzywa używaj odpowiedniej, małej ilości wody. Gotowanie stanie się o wiele szybsze i tańsze, nie potrzebna zbyt duża ilość wody nie doda Twoim potrawą smaku a tylko powiększy wydatki zużyte na posiłki.Najczęściej popełnianym przez nas błędem w domach jest zostawianie urządzeń w stanie czuwania. Czy nie zdarza Ci się zostawiać włączonego komputera przez kilka godzin, gdy Ty robisz w między czasie coś innego? To pożera prąd i Twoje wydatki. Zostawiając urządzenia we włączonej listwie zasilającej rujnujesz swój budżet. Przed wyjściem z domu pamiętaj, żeby nie zostawiać niczego w stanie uśpienia. Ile razy zdarzyło Ci się oglądać telewizor w „tle”? Chodzisz, sprzątasz i słyszysz tylko dźwięk dobiegający z odbiornika, nie rób tego, o wiele lepszą i tańszą opcją jest słuchanie radia, kosztuje to o wiele mniej a o ile przyjemniej sprząta się słuchając muzyki.


Jeśli chcecie nie tylko oszczędzać prąd, ale także zrobić porządek w waszych kablach i przewodach to zapraszamy do naszego wszystko mającego sklepu internetowego www.porzadekwkablach.pl
Źródło: www.wojtap.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz