czwartek, 3 grudnia 2015

Świąteczne oświetlenie domu czyli jak sobie poradzić w gąszczu kabli i światełek

Zwyczaj oświetlania domu i dekorowania budynków przed zbliżającymi się wielkimi krokami świętami Bożego Narodzenia przywędrował do nas z USA i zyskuje coraz większą popularność. Prawie na każdej ulicy i na każdym osiedlu można spotkać pięknie przystrojone domy podczas świątecznego okresu.
Jednak, aby taka świąteczna dekoracja pełniła swoją jej rolę i mogła wzbudzać zachwyt swoim niepowtarzalnym wyglądem, musi spełniać określone wymagania techniczne oraz być odpowiednio przemyślana i zamocowana.

Obecnie w sklepach dostępna jest bardzo szeroka oferta tego typu ozdób. Oczywiście takie klasyki jak łańcuchy z małych lampek są najczęściej spotykane ale nie brakuje również nowości na rynku, które wypierają powoli wspomniane rozwiązanie.Na uwagę zasługują szczególnie ozdoby świetlne, przy których tworzeniu wykorzystano diody LED. Technologia ta oznacza dla nas przede wszystkim energooszczędność i długowieczność użytkowania co przekłada się z czasem na zmniejszone koszta ich używania. Ponadto oświetlenie typu LED charakteryzuje się również wysokim wskaźnikiem oddawania barw.

Oprócz wspomnianych łańcuchów dostępne są również węże świetlne, nitki świetlne czy też kurtyny świetlne. Wszystkie wspomniane ozdoby występują w szerokiej gamie kolorystycznej, wielu rozmiarach, kształtach i najróżniejszych formach.Sam wybór ozdób to jednak nie wszystko. Równie ważne jest ich odpowiednie rozmieszczenie jak i zamocowanie. Tutaj niezwykle przydatne okazują się być wszelkiego rodzaju opaski kablowe czy też taśmy rzepowe. Dzięki nim bez problemu uporządkujemy wszystkie przewody zasilające od łańcuchów z lampkami czy też przymocujemy je do balkonowej balustrady. Będą one również przydatne do zapanowania nad kablami zasilającymi od domowej choinki.Pamiętajmy, że szkoda by było popsuć finalny wygląd oświetlenia domu czy elewacji przez nieestetycznie zwisające kable. A bardzo często tak pięknie przygotowane oświetlenie zmienia się w niepowtarzalne dzieło sztuki.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza