czwartek, 29 października 2015

Pozbądź się kabli z mieszkania czyli jak zminimalizować ilość okablowania w urządzeniach domowych

Komu z nas nie marzy się mieszkanie jak z okładki jakiegoś katalogu meblowego, gdzie panuje całkowity porządek a nasze oko nie jest w stanie dostrzec ani jednego kabla? Osiągnięcie perfekcyjnego efektu jaki prezentują nam designerzy jest prawie nie możliwe do osiągnięcia ale są sposoby aby do tego ideału bardzo mocno się zbliżyć.Po pierwsze należy pamiętać, że jedyne kable jakie są niezbędne w twoim mieszkaniu to te doprowadzające prąd. Pozostałych kabli możesz się pozbyć. Oczywiście aby tego dokonać nie obejdzie się bez pewnych wydatków oraz kompromisów. Jeśli chcesz pójść na całość, musisz liczyć się z kosztowną wymianą sprzętu komputerowego i audio-wideo.Na pierwszy ogień pójdzie uwolnienie urządzeń od internetowego okablowania. Klasyczny kabel ethernetowy będziesz musiał zastąpić rozbudowaną siecią Wi-Fi. Wymień lub zakup nowoczesny router z obsługą najnowszych standardów 802.11n i 802.11ac tak aby przy pomocy jednego urządzenia pokryć zasięgiem cały dom i jednocześnie osiągnąć wyniki transferów zbliżonych do tych osiąganych po kablu. Musisz jednocześnie pamiętać, że aby wykorzystać maksymalną wydajność sieci bezprzewodowej nie tylko router ale również karta sieciowa wbudowana w laptop, tablet czy telefon musi ją obsługiwać.Pozbyliśmy się już kilku przewodów, pora na dalszą redukcję okablowania. Tym razem czas na urządzenia peryferyjne. Tradycyjną myszkę i klawiaturę komputerową zastąp bezprzewodowym odpowiednikiem pracującym w standardzie Bluetooth, dzięki czemu kolejne dwa przewody znikną z blatu Twojego biurka.

Kolejnym urządzeniem które możemy zastąpić wersją bez kabla jest drukarka. Modele wyposażone w moduł Wi-Fi są droższe jednak po raz kolejny uda nam się pozbyć kolejnych kabli z widoku. Innym urządzeniem, które też jest dostępne w wersji bez plątających się kabli jest aparat cyfrowy. Wbudowany w niego moduł bezprzewodowy pozwoli nam na zgrywanie zdjęć na dysk bez konieczności wpinania kabli.Drugim w kolejności po komputerze urządzeniem, które posiada zadziwiającą zdolność tworzenia wokół siebie plątaniny kabli jest TV. Jeżeli spotka się on z PC to mamy już gwarantowane kłębowisko kabli. Istnieje na szczęście sposób na ominięcie tego problemu. Są nią laptopy wyposażone w obsługę technologii Intel Wireless Display, która umożliwi pozbycia się kabla HDMI poprzez przesył sygnału audio-wideo drogą bezprzewodową. Niestety ilość produktów obsługujących ten standard nie jest obecnie zbyt duża.Jeżeli nie jesteś audiofilem to możesz się również pozbyć kabli od sprzętu audio. Klasyczne głośniki można zastąpić bezprzewodowymi odpowiednikami przesyłającymi muzykę dzięki profilowi A2DP w technologii Bluetooth. Również klasyczne słuchawki możesz zastąpić bezprzewodowymi odpowiednikami i mieć pewność, że już w nic się w nich  nie zaplączesz, nie zahaczysz i nie urwiesz.

Customowe opaski rzepowe


Wisienką na torcie w pozbywania się kabli z domu niech będzie wykorzystanie opasek kablowych, dzięki którym uporządkujesz obligatoryjne kable zasilające, tworząc tym samym w mieszkaniu harmoniczny ład i porządek.

Źródło: http://porzadekwkablach.pl/

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza