czwartek, 19 marca 2015

Poradnik - Jak zabezpieczyć kable w miejscach publicznych

Jak zabezpieczyć kable w miejscach publicznych?

Dziś postaramy się odpowiedzieć na to pytanie podając sprawdzone sposoby.

Każda impreza oznacza masę nagłośnienia, świateł i dużo innego rodzaju elektroniki. Od każdego odbiornika musi iść wiązka okablowania do źródła prądu. Co zrobić kiedy przewody przechodzą przez obszar dostępny dla ludzi bawiących się np. pod sceną ?

Pod żółtymi elementami znajdują się wiązki kabli

W takiej sytuacji musimy pomyśleć o należytym zabezpieczeniu przewodu bo przecież nie chcemy aby przewody zostały zdeptane lub co gorsze aby ktoś się o nie potknął, przewrócił albo nawet został porażony prądem.NAJAZD KABLOWY - MIDI - ELEMENT PODSTAWOWY
Jednym z niezastąpionych elementów podczas wydarzeń masowych są progi kablowe lub inaczej najazdy kablowe, które służą do zabezpieczenia kabli na drogach, imprezach masowych lub podłogach hal przemysłowych. Każdy najazd kablowy jest wyposażony w łącznik i odpowiednie mocowania, umożliwiające łączenie ze sobą dowolnej ilości najazdów kablowych jednego typu. Zestawione ciągi są zasadniczo dostatecznie stabilne, aby bez dodatkowych zabezpieczeń umożliwiać przechodzenie po nich czy przejeżdżanie. Są bardzo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. Najazdy można łączyć, a nawet można stosować zakręty.  Jeśli jednak najazdy mają być używane w trudniejszych warunkach i istnieje ryzyko ich przesunięcia podczas pracy, zaleca się dodatkowe zakotwienie do podłoża.


LISTWA PODŁOGOWA 50mm
Kolejnym dobrym sposobem na ukrycie oraz ochronę kabli w miejscach publicznych jak np. biura, banki, sklepy są listwy podłogowe, które zabezpieczają kable prowadzone po podłogach. Takie listwy działają podobnie jak najazdy kablowe ale są mniej wytrzymałe i mniejsze oraz oczywiście tańsze. Listwy te wyposażone są w taśmę dwustronną dzięki czemu można je z łatwością przykleić do podłogi.
Taśma rzepowa SCRATCH szer. 20mm - rolka 10m
Ostatnim elementem o którym nie można zapomnieć jest taśma rzepowa. Dzięki niej kable nie będą się plątać i nie będziemy musieli ich rozplątywać. Taśmy rzepowe są lekkie oraz łatwe w użyciu. Paski One-Wrap mają niezliczoną ilość zastosowań. Jest to system rzepów który umożliwia uporządkowanie, organizację przewodów, kabli i nie tylko. Nie niszczą kabli, łatwo je zdjąć, nadają się do wielokrotnego użycia.

 

 

 

 

Dzięki tym trzem podstawowym elementom możesz zadbać o należytą ochronę przewodów w miejscach często uczęszczanych i podczas różnego rodzaju eventów. Jeśli nie wiesz gdzie kupić dany element albo potrzebujesz porady fachowców zapraszamy na www.wojtap.pl


Źródło: www.wojtap.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza