czwartek, 26 marca 2015

Dlaczego warto stosować opaski rzepowe ?

Dziś zastanowimy się dlaczego warto inwestować w opaski rzepowe i co one tak naprawdę dają !

 


Zacznijmy od określenia co to są opaski rzepowe?

 

Opaski służą do spinania i porządkowania kabli. Dzięki różnym kolorom i miejscu na opis oraz możliwości nadruku, opaski mogą służyć również do identyfikacji kabli. Stosując opaski Gap Strap lub Hang Strap możemy mocować pojedyncze kable oraz ich całe wiązki do ścian i konstrukcji. Szeroka oferta różnego rodzaju opasek powoduje, że miejsce i sposób ich użycia ogranicza tylko wasza fantazja.  Należy dodać, że obecnie opaski mają  także funkcje ozdobne jednak najważniejsze ich zalety to możliwość wielokrotnego użycia. Dzięki zastosowaniu do produkcji różnych materiałów i rodzajów opaski posiadać specyficzne właściwości dopasowane do wymagań klienta i środowiska pracy. 

 

 

 

Opaski rzepowe są tylko jednym z wielu sposobów na ochronę i uporanie się z kablami i przewodami ale ich główne zalety to:

  • Łatwość instalacji
W przeciwieństwie do innych technik i produktów przeznaczonych do zarządzania okablowaniem, opaski rzepowe  są szybkie i łatwe w instalacji. Wystarczy założyć opaskę na przewody i zacisnąć rzep. 


  • Szybka identyfikacja przewodów
Opaski rzepowe mogą być wyposażone w pole opisowe. Dzięki temu w szybki sposób możemy zidentyfikować od czego dany kabel lub wiązka kabli pochodzi.
  • Estetyka wizualna

Opaski rzepowe są wykonane z różnych materiałów, w różnych kolorach są bardzo atrakcyjne wizualnie. Szeroki asortyment kolorów i rozmiarów umożliwia realizację praktycznie wszystkich wymagań klientów.
Podsumowując – opaski rzepowe są najprostszym i najtańszym rozwiązaniem organizacji kabli i przewodów w wiązki. Opaski wykorzystuje się także do łączenia rurek kablowych w instalacjach elektrycznych, warsztatach samochodowych, a także do łączenia innych podłużnych przedmiotów – ograniczeniem ich stosowania jest tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia. Dużą zaletą tego rozwiązania jest wygodny montaż i szybki czas operacji.

 

 

 

 

Jeśli szukasz miejsca gdzie możesz kupić opaski rzepowe różnego rodzaju pamiętaj, że nasza firma jest bezpośrednim importerem różnego rodzaju oplotów. Możemy Państwu dostarczyć rzepy spełniający prawie każde specyficzne wymaganie klienta. Zapraszamy także na nasze aukcje allegro.

 

 

Źródło: www.wojtap.pl


1 komentarz:

  1. Takie opaski na kable sprawdzają się do porządkowania nie tylko kabli i przewodów, ale także pomagają zorganizować inne przedmioty w domu. Te wykonane z tworzywa sztucznego, mogą służyć do mocowania różnych elementów w różnego rodzaju sprzętach domowych.

    OdpowiedzUsuń