środa, 14 października 2015

Bezpieczeństwo i ochrona przewodów w przemyśle

Niezawodność instalacji elektrycznych to bardzo istotny element w zakładach produkcji seryjnej. Każdy przestój i przerwa w produkcji spowodowana awarią maszyny czy instalacji elektrycznej powoduje ogromne straty dla firmy, z tego też względu zapewnienie odpowiedniej ochrony przewodów w przemyśle jest tak ważne.Istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie przewodów. Jednym z nich mogą być specjalne rury do prowadzenia okablowania, chroniące przed wpływem różnych substancji chemicznych, olejów, paliw czy niekorzystnych warunków pogodowych.

Natomiast w przypadku gdy wytrzymałość mechaniczna taka jak odporność na ściskanie i uderzenia nie jest bezwzględnie wymagana, można stosować oploty ochronne z tworzyw sztucznych. Oploty takie chronią lub spinają wiązki kablowe, gdy nie ma potrzeby stosowania rur karbowanych lub też zwyczajnie brakuje miejsca na ich użycie. Sytuacja taka najczęściej występuje wewnątrz zamkniętych urządzeń czy też w szafach rozdzielczych. Oploty ochronne są najczęściej wykonane z tworzyw samogasnących, wolnych od halogenów, fosforu czy też kadmu.
Kolejnym ważnym elementem służącym do zabezpieczenia kabli w zakładach przemysłowych są przepusty i najazdy kablowe. Tam gdzie nie zawsze da się ukryć lub poprowadzić okablowanie specjalną ścieżką, swoje zastosowanie odnajdują właśnie najazdy i przepusty kablowe. Każdy najazd kablowy jest wyposażony w łącznik i odpowiednie mocowania, umożliwiające łączenie ich ze sobą. Zestawione ciągi są stabilne, i zapewniają ochronę oraz możliwość przechodzenia lub też przejeżdżania po nich bez ryzyka ich uszkodzenia.

Najazd kablowy MIDI firmy Adam Hall

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz