środa, 30 września 2015

Artystyczne sposoby na poradzenie sobie z okablowaniem

Ukrycie lub zamaskowanie okablowania wydaje się nam najczęściej najlepszym i najprostszym rozwiązaniem na problem niesfornych przewodów w domu. Co jednak gdy chcemy by nasze kable pozostały na widoku, ale jednocześnie dobrze by było aby nie zakłócały panującego w danym pomieszczeniu porządku i ładu. Czy te dwie rzeczy da się ze sobą pogodzić?

Odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca - ostrzegamy jednak, że tego typu rozwiązanie jest skierowane raczej dla osób o pewnym talencie i zmyśle artystycznym. Pozostałym polecamy sprawdzone sposoby, do których przydadzą się dostępne w naszym sklepie akcesoria do porządkowania okablowania.

Pierwszą artystyczną propozycję ułożenia kabli można zastosować w pomieszczeniach o nowoczesnym, modernistycznym designie.Polega ona na takim ułożeniu na ścianie kabli łączących dwa urządzenia elektroniczne ( w tym wypadku telewizora i konsoli ) aby stwarzały efekt wypalonych na płytce drukowanej ścieżek. Wymaga to wcześniejszego nakreślenia na ścianie linii którymi będziemy prowadzili kable i późniejszego przymocowania ich za pomocą specjalnych uchwytów ściennych lub też kleju. Efekt możecie podziwiać na zdjęciach.Kolejna propozycja ułożenia kabli skierowana jest do posiadaczy wnętrz o bardziej tradycyjnym, czasami nawet lekko antycznym stylu. Tym razem zbyt długi kabel od lampki posłużył do stworzenia obrysu lustra w stylu retro. W ten sposób doskonale ukryliśmy przydługi kabel i jednocześnie zyskaliśmy piękną, ścienną płaskorzeźbę. W prosty sposób połączyliśmy artyzm z praktycznym podejściem.Nasza ostatni pomysł znakomicie sprawdzi się w pokoju dziecka. Tym razem pozostawiony na ścianie przewód kabla posłużył do stworzenia obrazu samochodu, a jego końcówka została podłączona do żarówki tworząc efekt zapalonych, przednich reflektorów auta.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza